SubSync oferuje dodatkowe narzędzie o nazwie OneClick. Umożliwia ono szybki dostęp do najważniejszych funkcji z panelu głównego zebranych zbiorczo pod jednym przyciskiem. Zamiast przeklikiwać się przez poszczególne funkcje, możemy umieścić jeden przycisk na pasku narzędzi, który będzie wywoływał wszystkie funkcje po kolei. Aby skonfigurować OneClick należy uruchomić Narzędzia → One Click

W nowym oknie należy dodać Nową akcję (1), możemy dla ułatwienia wpisać jej Nazwę (2) i wybrać operacje jakie mają znaleźć się pod tym przyciskiem (3)

Na liście możemy wybierać odpowiednie działania.

Nie ma ograniczenia ilości funkcji. Operacje będą wykonywane w kolejności zaprezentowanej na liście. Kolejnością możemy manipulować podświetlając, którąś z akcji i nawigując przyciskami z prawej strony w celu umieszczenia go na odpowiednim miejscu (1). Kiedy już nadamy nazwę, wybierzemy ilość operacji – możemy zapisać akcje przyciskiem: Zapisz (2).

Jeśli ma być to tylko jeden przycisk, pozostaje zapisać informacje klikając: Zapisz

Gratulacje! – właśnie utworzyłeś przycisk OneClick – po naciśnięciu nazwy przycisku zostaną wykonane zdefiniowane operacje. Zgodnie z kolejnością program najpierw pobierze zamówienia, następnie wykonana zostanie aktualizacja towarów na sklepie, a na końcu program wyśle nowe towary na sklep.

Dla ułatwienia, możemy również nadać każdemu z przycisków OneClick dla wyróżnienia odpowiedni kolor:

Utworzyliśmy teraz trzy przyciski OneClick, w każdym znajdziemy inny pakiet funkcji.